O nas

Misja firmy

LaserTec Sp. z o.o. działa i rozwija się od 1998 roku. Nasza specjalizacja to integracja laserów wysokiej mocy w systemach produkcyjnych, sprzedaż gotowych stanowisk do zrobotyzowanych procesów laserowego cięcia i spawania, jak również wykonawstwo oraz regeneracja części maszyn i urządzeń oraz narzędzi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii napawania i hartowania laserowego.

W ramach prowadzonej działalności Firma zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem do przemysłu innowacyjnych technologii laserowego spawania, hartowania, deponowania i cięcia.

Zarząd

Jacek Jawor
Prezes Zarządu
Katarzyna Kiełbasa
Prokurent
Bartłomiej Ścibisz
Prokurent

Zaplecze
technologiczne

Dysponujemy czterema zrobotyzowanymi stanowiskami zbudowanymi w oparciu o roboty przemysłowe firm ABB oraz Fanuc współpracujące z 4kW laserem diodowym, 6kW laserem włóknowym, podajnikiem proszku oraz licznymi głowicami procesowymi do laserowego spawania, spawania hybrydowego, hartowania, napawania oraz cięcia 3D.

Nasze zaplecze techniczne umożliwia prowadzenie prac badawczych w obszarze technologii laserowych, dobór technologii i optymalnych parametrów procesowych dostosowanych do potrzeb klientów oraz świadczenie usług z zakresu laserowego spawania, hartowania, napawania oraz cięcia 3D. Posiadamy własne laboratorium metalograficzne oraz współpracujemy z zewnętrznymi jednostkami naukowymi (m.in. Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Wojskowa Akademia Techniczna, Instytut Fraunhofera w Dreźnie). Kadrę Centrum Technologii Laserowych stanowią inżynierowie wykwalifikowani w obszarze spawalnictwa, inżynierii materiałowej, obróbki cieplnej oraz robotyzacji posiadający tytuł Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika.

Współpracujemy z branżami

  • spawalnictwa
  • obróbki cieplnej
  • energetyki
  • automotive
  • lotnictwa
  • górnictwa
  • hutnictwa
  • przemysłu narzędziowego
  • AGD

Zasoby

Nasze ukierunkowanie na rozwiązywanie technologicznych problemów klienta, w połączeniu z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem kadry techniczno-inżynieryjnej, gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.

Posiadamy własne biuro konstrukcyjne zapewniające skuteczne wdrażanie nowoczesnych i nowatorskich rozwiązań w różnych branżach m.in. maszynowej, elektrotechnicznej, samochodowej, energetycznej, hutniczej, AGD oraz przemyśle okrętowym.

W ramach naszej współpracy oferujemy zarówno typowe, sprawdzone w praktyce rozwiązania, jak i projektujemy oraz wykonujemy urządzenia i linie produkcyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Nasza firma posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania jakością wg normy EN ISO 9001:2008 wydany przez TUV NORD CERT GmbH.

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt