Automotive Production Support 2018

INNOWACJE DEDYKOWANE BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

W czasach dużej konkurencji rynkowej, presji terminów i wysokich oczekiwań klientów, sprawnie i optymalnie działająca produkcja wymaga ciągłego i skutecznego wsparcia w postaci nowoczesnych technologii.

Świat pędzi do przodu napędzany przez konieczność zmian dla nadrzędnych interesów firm i potrzebę konkurencji. Wsparcie w postaci nowoczesnych, zaawansowanych technologii pozwala na integrację i optymalizację wielu skomplikowanych procesów oraz ludzi, którzy posiadają wiedzę, jak te rozwiązania wdrożyć.

Na tej między innymi tematyce skupili się uczestnicy trzeciej edycji Automotive Production Support - zamkniętego spotkania managerów branży motoryzacyjnej z firmami, których rozwiązania usprawniają procesy produkcyjne.

LaserTec Sp. z o.o. był współorganizatorem tego wydarzenia. W gronie ekspertów znaleźli się inżynierowie LaserTec Sp. z o.o., prezentując innowacyjne rozwiązania technologiczne, których zadaniem jest wspieranie branży automotive. Wśród prezentowanych zagadnień tegorocznej edycji wydarzenia znalazły się aspekty przemysłowego zastosowania technologii laserowych oraz rozwoju koncepcji Industry 4.0.

Formuła tego wydarzenia stanowiła platformę wymiany wiedzy i informacji technologicznych, wykładów niezależnych ekspertów w połączeniu z ekspozycją narzędzi, rozwiązań i usług.

W spotkaniu, które odbyło się 24 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu, wzięło udział ponad 40 dostawców rozwiązań dedykowanych dla sektora oraz ponad 150 managerów produkcji reprezentujących kluczowe firmy motoryzacyjne w Polsce.

 II Memoriał im. Ryszarda Jarnota w Libiążu

POMAGAMY ROZWINĄĆ SPORTOWE SKRZYDŁA NAJLEPSZYM

LaserTec Sp. z o.o. w swojej strategii rozwoju, oprócz budowania innowacyjności firmy, stawia na utrzymanie równowagi pomiędzy interesem społecznym a efektywnością finansową przedsiębiorstwa. Służy temu aktywne wspieranie idei sportu, jako istotnej dziedziny życia społecznego.

Angażujemy się w różne wydarzenia sportowe, sponsorując młodych zawodników podczas sportowych zmagań.

Jednym z emocjonujących widowisk, wspieranych przez LaserTec Sp. z o.o., był II Memoriał Ryszarda Jarnota. Turniej bokserski, na którym stoczono około 40 walk, odbył się 24 marca 2018 roku na hali sportowej w Libiążu. Podczas zawodów wystąpili m.in. medaliści Mistrzostw Małopolski, reprezentujący Akademię Bokserską w Libiążu.

Wierzymy, że nasza pomoc przyczyni się do popularyzowania sportowej pasji, a ponadto do szerzenia idei ducha rywalizacji, gotowości do ciężkiej pracy oraz zmagań z wyzwaniami w drodze do sukcesu.

Gratulujemy i cieszymy się sukcesami młodych sportowców, a także jesteśmy pewni, że zawalczą o najwyższe sportowe trofea.


Jak będzie wyglądał przemysł przyszłości?

POLSKIE FIRMY NA DRODZE DO PRZEMYSŁU 4.0

Żyjemy w czasach, w których automatyzacja, robotyka, informatyzacja i sztuczna inteligencja nabierają coraz większego znaczenia oraz mają ogromny wpływ nie tylko na nasze życie codzienne, ale także na rozwój cywilizacji.

Po trzeciej rewolucji przemysłowej, polegającej na automatyzacji poszczególnych procesów, pojawiła się czwarta - Industry 4.0 (Przemysł 4.0), która będzie miała w najbliższych latach ogromne znaczenie dla tempa rozwoju gospodarczego.  

6 marca 2018r. w Krakowie w trakcie konferencji "Polscy przedsiębiorcy mówią o..." organizowanej przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze, były prowadzone rozmowy przez profesjonalistów z Lasertec Sp. z o.o., Space Digital Group i Fanuc Polska odnośnie wyzwań, które stoją dzisiaj przed firmami w związku z Przemysłem 4.0. 

Konferencja była także miejscem wymiany doświadczeń na temat współpracy pomiędzy biznesem i światem nauki. Zaprezentowano pomysły na wdrożenie innowacji technologicznych oraz narzędzia i metody ich aplikacji do różnych procesów przemysłowych.

Wydarzenie było okazją do dyskusji w kwestii dyplomacji gospodarczej oraz zmian podatkowych dla przedsiębiorców w 2018 roku. . Prezes Lasertec Sp. z o.o. - Jacek Jawor wypowiedział się w panelu dyskusyjnym odnośnie dofinansowania dla spółki innowacyjnej z sektora MŚP, determinacji i znaczenia państwowego sektora finansowego dla firm w obszarze innowacji technologicznych:

"System finansowy nie nadąża za rozwojem MŚP, ponieważ tak dynamicznie się rozwijają. Przez rok starałem się o dofinansowanie i jest to skomplikowane. Uzyskaliśmy pożyczkę obrotową Agencji Rozwoju Przemysłu. Przedsiębiorcy mają fantastyczne pomysły, ale też mogą się mylić. Wraz z ARP przeszliśmy drogę, gdzie uzyskaliśmy wsparcie. Nie jest to łatwy system, ale wygrywają wytrwali."


European Open Karate Championship

„LaserTec na 16th European Open Karate Championship, 25-26.11.2017” 

W dniach 25 – 26 listopada 2017 odbyły się mistrzostwa Europy w karate. LaserTec wsparł udział młodzieży w zawodach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników, a zarazem życzymy wytrwałości w dążeniu do kolejnych sukcesów.